Книгорозповсюдження

Книгорозповсюдження

    На початку дев’яностих років Україна мала тільки державних книгарень близько 1100, в яких працювало майже 13000 висококваліфікованих (з вищою та середньою спеціальною освітою) фахівців. Ще в недалекому минулому видавці України випускали для читачів щорічно 8-8,5 тис. назв книг загальним тиражем до 200 млн. примірників. З інших регіонів одержували близько 250 млн. книг. Отже, на кожного жителя України за рік припадало по 8-10 нових книжок.

    Внаслідок невдалих управлінських рішень протягом 1991-1994рр., в тому числі на державному рівні, відбулося фактичне знищення чіткої ефективної системи державного книгорозповсюдження, що поступово негативно відбилося на видавничому комплексі в цілому. На сьогодні, при наявності в країні понад 2000 видавництв різної форми власності випускається приблизно одна книжка в рік на громадянина України.

    ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», згідно покладених на неї завдань, вживає заходів для подолання зазначених вище кризових явищ. Зокрема, збережено функціонування у складі Компанії оптових книжкових баз. Через них забезпечуються літературою, листівками, календарями, зошитами та ін. магазини різних форм власності, і суб’єкти підприємницької діяльності, що ще працюють з книгою.

    Наявність невикористаних виробничих площ дозволяє створити майже на всіх підприємствах ПАТ«ДАК «Укрвидавполіграфія» потужні книжкові магазини. На сьогодні книжкові магазини функціонують у таких містах:

    м. Луцьк  - працюють дев’ять  магазинів «Ваша книга» та один книжковий магазин «Читай країна». Весною 2010 року очікується відкриття ще одного магазину «Читай країна»;
    м. Одеса - працює дев’ять книжкових магазинів, сім з яких планують працювати під торговою маркою «Читай країна»;
    м. Полтава - книжковий магазин «Читай країна»;
    м. Харків - функціонує книжковий магазин у приміщені «Харківської книжкової фабрики «Глобус».

    Загалом п’ять книготоргівельних установ та 20 торгових точок в різних регіонах України, що входять до складу ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» є твердою основою для створення власної всеукраїнської мережі книжкової торгівлі.

    Логічним кроком є відродження мережі книгорозповсюдження та зберігання продукції. З цією метою пропонується створення власної логістичної компанії, яка буде працювати як з підприємствами Компанії, так і з іншими замовниками, основними напрямами діяльності якої стане комплексне забезпечення раціонального використання транспорту та складських приміщень (зберігання та експедирування книг, маршрути доставки, сучасна логістична система).